Ukraina to kraj o bogatej historii, różnorodnej kulturze i zapierających dech w piersiach krajobrazach. Od majestatycznych Karpatach po łagodne wybrzeża Morza Czarnego, oferuje niezliczone możliwości dla miłośników natury, przygód oraz kultury.

Historyczne miasta takie jak Lwów, z jego dobrze zachowanym centrum wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, i dynamiczne Kijów, z jego bogactwem kulturowym i historycznym, są esencją ukraińskiej tożsamości. Ukraińska kuchnia, z jej rozgrzewającymi smakami, jest dodatkowym powodem, by odwiedzić ten kraj. Ukraina to nieodkryty klejnot Europy, który zachwyca swoją autentycznością i gościnnością.

Zachowaj swoje wspomnienie z Ukrainy - filmy, zdjęcia - na naszych DigiAlbumach.

Ukraina


Ukraina

Bogata historia i kultura
Ukraina posiada skomplikowaną i fascynującą historię, którą można odkrywać w jej licznych muzeach, zabytkach oraz miastach pełnych historii. Lwów, często nazywany perłą architektury, oferuje wgląd w różnorodne kultury, które kształtowały miasto i cały kraj przez wieki. Z kolei w Kijowie, sercu Ukrainy, można odwiedzić ponad tysiącletnią Ławrę Peczerską czy spacerować malowniczymi bulwarami nad Dnieprem.

Majestatyczne Karpaty
Karpaty ukraińskie to raj dla miłośników przyrody, oferując nie tylko spektakularne widoki, ale i aktywny wypoczynek na łonie natury. Można tu wędrować po licznych szlakach, odkrywać tradycyjne wioski górskie, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej, oraz spróbować lokalnych specjałów kulinarnych w górskich karczmach.

Wybrzeże Morza Czarnego
Ukraińskie wybrzeże Morza Czarnego to idealne miejsce dla szukających słońca i relaksu na plaży. Odessa, z jej słynnymi schodami Potiomkinowskimi i żywiołowym życiem kulturalnym, łączy wpływy wielu kultur, oferując unikalną atmosferę.

Ukraińska kuchnia
Kuchnia ukraińska jest sercem kultury tego kraju, znana z hojności i ciepła, z jakim jest serwowana. Borszcz, warieniki czy pierogi to tylko niektóre z dań, które musi spróbować każdy odwiedzający. Tradycyjne potrawy, często podawane z gorącym chlebem i czosnkowym smalcem, są wyrazem ukraińskiej gościnności.

Tradycje i festiwale
Ukraina jest krajem, gdzie tradycje są żywe i celebruje się je przez cały rok. Od malowania pisanek i śpiewania koliad w czasie świąt Bożego Narodzenia, po barwne festiwale ludowe latem, każda pora roku oferuje unikalne doświadczenia kulturowe.

Sztuka i rzemiosło
Rzemiosło artystyczne ma na Ukrainie długą tradycję, widoczną w bogato zdobionych cerkwiach, ręcznie malowanych ikonach i tradycyjnych strojach ludowych. Targi rzemieślnicze i warsztaty to doskonała okazja, by poznać tę część ukraińskiej kultury.

Przyroda i dzika fauna
Ukraina może pochwalić się różnorodnością naturalnych krajobrazów, od bagien na Polesiu po dzikie lasy i góry. Parki narodowe, takie jak Szacki czy Karpacki Park Narodowy, oferują możliwość obserwacji dzikiej fauny w jej naturalnym środowisku.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 884 886 884
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl