Pendrive

Wysoka jakość

W DigiAlbumach stosujemy wyłącznie markowe pendrive z szybkim interfejsem 3.2 gen. 1. Pojemność pamięci USB 32 GB pozwoli na zachowanie dużej ilości zdjęć i filmów. 

Ile danych zmieści się na pendrive 32 GB?

Zdjęcia

Ilość zdjęć uzależniona jest od wielkości matrycy i ustawionej jakości zdjęć w komórce/aparacie. Poniżej tabela z orientacyjnymi ilościami plików jpg:

ilość zdjęć na pendrive 32 GB

Filmy

Długość filmu uzależniona jest od ustawionej jakości nagrywania. Przybliżone długości zamieściliśmy w tabeli poniżej:

ilość filmów na pendrive 32 GB

System plików

Pendrive fabrycznie sformatowane są w systemie plików FAT32 - jest to najpopularniejszy system, rozpoznawany przez komputery z systemami Windows, macOS, Linux, DOS oraz przez większość telewizorów i sprzętów audiowizualnych. Wadą tego systemu jest brak możliwości zapisania pliku o wielkości ponad 4 GB. W takim przypadku musisz alb zmienić system plików na NTFS lub exFAT.

Jak nagrać pliki i jak odtwarzać

Pendrive w DigiAlbumie jest standardowym pendrivem, obsługa jego jest standardowa.

Warto jednak zwrócić uwagę, że nie każdy format zdjęć zapisywanych przez aparat oraz przez telefon komórkowy jest czytelny dla telewizora lub komputera. Jeśli wykonujesz zdjęcia w formatach RAW - DNG, CR2, CR3 (z aparatów Canon), NEF (z aparatów Nikon), itp. - przed odtworzeniem na telewizorze lub komputerze musisz "wywołać" zdjęcie przy pomocy programów, do postaci czytelnej dla telewizorów - np. do formatu jpg. Formaty RAW, nazywane także cyfrowymi negatywami,  stosowane są najczęściej przez profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą jak wykorzystać zalety tego formatu zapisu. Często jednak są przypadkowo włączone przez innych użytkowników, którzy później mają problem z odtworzeniem tych zdjęć na innych urządzeniach, niż to które wykonało fotografię.

Zdjęcia w formatach RAW możesz wywołać programami dedykowanymi do aparatu (najczęściej dodawanego podczas jego zakupu), programami powszechnie stosowanymi do obróbki graficznej (np. Photoshop) lub innymi płatnymi lub bezpłatnymi narzędziami.

Sprawdź w specyfikacji telewizora jakie formaty plików i w jakich standardach są przez niego akceptowalne i odtwarzalne.

 

DigiAlbum - zachowaj wspomnienia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 884 886 884
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl