Kraków, jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski, jest pełen historii, kultury i niesamowitej architektury. Od Wawelu, przez Stare Miasto z Rynkiem Głównym i Sukiennice, po Kazimierz – dawne żydowskie miasto pełne unikatowych kawiarni i galerii sztuki. Kraków oferuje również bogate życie kulturalne z licznymi muzeami, teatrami i galeriami.

To miasto, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, oferując niezapomniane doświadczenia dla każdego turysty. Dodatkowo, bliskość atrakcji takich jak Kopalnia Soli w Wieliczce czy nazistowski obóz Auschwitz-Birkenau sprawia, że Kraków jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania ważnych miejsc historycznych.

Kraków

Wawel – serce Krakowa
Wawel, z jego Zamkiem Królewskim i Katedrą, jest symbolem narodowym i miejscem pochówku polskich królów. Zamek oferuje zwiedzanie licznych komnat, skarbców i wystaw, oferując wgląd w bogatą historię Polski.

Stare Miasto i Rynek Główny
Stare Miasto w Krakowie, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest sercem kulturalnym i społecznym miasta. Rynek Główny, jeden z największych średniowiecznych placów w Europie, otoczony jest zabytkowymi kamienicami, kościołami i Sukiennicami, oferując wyjątkową atmosferę.

Kazimierz – duch żydowskiego Krakowa
Dzielnica Kazimierz, dawniej samodzielne miasto, znana jest z bogatej historii i kultury żydowskiej. Dzisiaj jest to vibrantne miejsce, pełne galerii sztuki, unikatowych sklepów i kawiarni, zachowujące pamięć o swojej żydowskiej spuściźnie.

Kopalnia Soli w Wieliczce
Nieopodal Krakowa znajduje się Kopalnia Soli w Wieliczce, wpisana na listę UNESCO, oferująca podziemną trasę turystyczną przez zabytkowe komory solne i kaplice wykute w soli, w tym niesamowitą Kaplicę św. Kingi.

Muzea i galerie
Kraków oferuje bogatą ofertę muzealną i galerijną, w tym Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, czy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, prezentujące dzieła sztuki, historię miasta i współczesne ekspozycje.

Smaki Krakowa
Lokalna kuchnia krakowska, z pierogami, oscypkiem i zapiekankami z Kazimierza, oferuje bogactwo smaków. Liczne restauracje i kawiarnie serwują dania z różnych stron świata, czyniąc Kraków miejscem atrakcyjnym dla smakoszy.

Zielone przestrzenie i odpoczynek
Mimo miejskiego zgiełku, Kraków oferuje wiele zielonych przestrzeni do odpoczynku, w tym Planty, Park Jordana czy Las Wolski, idealne na spacery i pikniki w cieniu drzew.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 884 886 884
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl