Większość pytań dotyczących naszej oferty jest powtarzalna. Poniżej zgromadziliśmy listę najczęściej pojawiających się pytań wraz z odpowiedziami na nie.
Jakie pamięci USB są stosowane w DigiAlbumach?
W DigiAlbumach wykorzystujemy wyłącznie markowe pendrive produkcji Goodram, w których wykorzystywane są wysokiej jakości kości pamięci (m.in. Toshiba, Samsung). Interfejs 3.2 gen. 1 gwarantuje bardzo szybki transfer zapisu i odczytu danych w gniazdach USB z obsługą tej prędkości. Oczywiście pendrive jest wstecznie kompatybilny ze starszymi łączami USB 2.0.
Jakiej pojemności są pamięci USB?
Stosowane w DigiAlbumach są pamięci Goodram o pojemności 32 GB z szybkim interfejsem 3.2 gen.1.
Ile zdjęć zmieści się na pendrive 32 GB?
Ilość zdjęć jest uzależniona od rozmiaru matrycy w aparacie oraz ustawionej jakości wykonywanych zdjęć. Orientacyjnie na pendrive 32 GB zmieści się:
- 11.200 zdjęć z aparatu z matrycą 8 MPx (wielkość pliku jpg ok. 2,5 MB)
- 8.000 zdjęć z aparatu z matrycą 12 MPx (wielkość pliku jpg ok. 3,5 MB)
- 4.000 zdjęć z aparatu z matrycą 16 MPx (wielkość pliku jpg ok. 7 MB)
- 2.400 zdjęć z aparatu z matrycą 24 MPx (wielkość pliku jpg ok. 10 MB)
Jak długi film zmieści się na pendrive 32 GB?
Długość nagrania różni się w zależności od modelu kamery, wybranej rozdzielczości filmu, ustawień i kompresji danych oraz rejestrowanej zawartości. Orientacyjnie na pendrive 32 GB zmieści się:
- 168 min. filmu Full HD (1080p)
- 65 min. filmu 4K (30 Mb/s)
- 32 min. filmu 8K (60 Mb/s)
Jaki system plików jest stosowany na pendrivach?
Standardowo pendrive wykorzystane w DigiAlbumach są sformatowane w systemie plików FAT32. Jest to najbardziej popularny format zapisu danych, będzie z powodzeniem odczytany przez wszystkie urządzenia - komputery z systemem Windows, iOS, Linux, telewizory.
Ten system plików ma jednak pewne ograniczenie - maksymalna wielkość pojedynczego pliku nie może być wyższa niż 4 GB. Jeśli na dowolnym nośniku (dowolny pendrive, dysk zewnętrzny, dysk w komputerze) chcesz zapisać plik większy niż 4 GB, należy sformatować nośnik na system plików NTFS lub exFAT. Korzystając z tych systemów plików musisz pamiętać, że nośnik sformatowany w systemie plików NTFS nie będzie obsługiwany przez część komputerów Mac, a nośnik sformatowany w systemie exFAT nie będzie obsługiwany przez starsze komputery i starsze urządzenia.
Czy dane można usuwać i zapisywać inne?
Tak, na pendrive możesz dowolnie usuwać i zapisywać nowe dane. Możesz także zamówić kolejny DigiAlbum i poszerzyć swoją kolekcję.
Gdzie mogę odczytywać zapisane dane z pendrive?
Pendrive może być odczytywany w komputerach, laptopach, telewizorach, także większość nowych modeli wież audowizualnych, dekoderów posiada wejście USB, gdzie możesz wpiąć pendrive i w gronie rodziny lub znajomych obejrzeć swoje zdjęcia i filmy.
Jak przechowywać pendrive, aby nie uległ zniszczeniu?
Nie ma szczególnych wymagać co do przechowywania pendrive. Największym wrogiem danych na pendrive może być bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W zupełności do przechowywania wystarczy standardowa półka lub szuflada.
Czy zamknięcie magnetyczne ma wpływ na pamięć USB?
Nie, zastosowany magnez neodymowy nie powoduje złego oddziaływania na pendrive. Zastosowana w pamięci USB pamięć flash nie jest podatna na działanie pola magnetycznego, które dodatkowo w przypadku tak małego magnesu jest niewielkie.