Brazylia to kraj o niezrównanej różnorodności krajobrazów, od tętniących życiem miast takich jak Rio de Janeiro i São Paulo, po dzikie, nieodkryte obszary Amazonii. Słynie z karnawału w Rio, z jego eksplozją kolorów, muzyki i tańca, który jest świadectwem bogatej kultury i tradycji kraju.

Brazylia oferuje także niezliczone plaże o nieskazitelnej piękności, egzotyczną faunę i florę w Amazonii oraz niezapomniane doświadczenia kulinarne z lokalnymi smakołykami. To kraj, w którym każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie, czy to w poszukiwaniu przygody, relaksu czy kulturowych doświadczeń.

Zachowaj swoje wspomnienie z Brazylii - filmy, zdjęcia - na naszych DigiAlbumach.

Brazylia


Brazylia

Niezwykłe krajobrazy naturalne
Brazylia jest domem dla niektórych z najbardziej spektakularnych krajobrazów na świecie, w tym majestatycznych wodospadów Iguazu, które stanowią naturalną granicę z Argentyną. Amazonka, największy las deszczowy świata, oferuje niezrównaną różnorodność biologiczną i jest rajem dla miłośników przyrody. Pantanal, największe mokradło na świecie, jest najlepszym miejscem do obserwacji dzikiej fauny, w tym jaguarów, kapibar i setek gatunków ptaków.

Bujna kultura i tradycje
Brazylijska kultura jest mieszanką wpływów afrykańskich, europejskich i rdzennych, co znajduje odzwierciedlenie w muzyce, tańcu i sztuce. Karnawał w Rio de Janeiro to najbardziej znany festiwal na świecie, pokazujący brazylijską pasję do życia. Samba, bossa nova i forró to tylko niektóre z rytmów, które ukształtowały brazylijską scenę muzyczną.

Zachwycające plaże
Od słynnych plaż Copacabana i Ipanema w Rio de Janeiro, po mniej znane klejnoty jak plaża Baía do Sancho w Fernando de Noronha, Brazylia oferuje ponad 7000 kilometrów zachwycających wybrzeży. Każda plaża ma swój niepowtarzalny charakter, oferując idealne warunki zarówno dla poszukiwaczy przygód, jak i tych, którzy pragną relaksu.

Wspaniała kuchnia
Brazylijska kuchnia jest tak różnorodna jak jej kultura, łącząc smaki z całego kraju. Feijoada, tradycyjna brazylijska potrawa, churrasco (brazylijskie barbecue), oraz świeże owoce morza na wybrzeżach to tylko niektóre z kulinarnych atrakcji. Region Amazonii oferuje egzotyczne smaki owoców, ryb i przypraw, które są unikalne dla tego obszaru.

Amazonka
Podróż do serca Amazonii to niezapomniana przygoda, umożliwiająca bezpośredni kontakt z jednym z najbardziej różnorodnych ekosystemów na Ziemi. Rejsy rzeką, wędrówki przez dżunglę i spotkania z lokalnymi społecznościami to niezwykłe doświadczenia, które pozwalają zrozumieć znaczenie ochrony tego niezwykłego miejsca.

Dynamiczne miasta
Brazylia może pochwalić się dynamicznymi miastami, pełnymi życia kulturowego i historycznego. São Paulo, największe miasto kraju, jest centrum sztuki i gastronomii.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 884 886 884
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl